Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Sobota 24. březen 2018 (22:44 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Beran
Gabriel - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Merlin

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

TJ Horní Lideč

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA Horní Lideč

Tělovýchova se v Horní Lidči začala organizovat až v r.1946 vznikem Sokola a Orla. Po r.1948 však tyto organizace zanikly a sportovní činnost se soustředila v TJ Železničář Horní Lideč. Ta se později přejmenovala na TJ Lokomotiva Horní Lideč, od r.1991 už jenom TJ Horní Lideč.

Fotbalové hřiště se začalo budovat v roce 1950. U hřiště byly postaveny dřevěné kabiny, za umývárnu sloužil Lačnovský potok. Vznikl fotbalový oddíl a od té doby se v Horní Lidči hraje organizovaná kopaná až podnes. Na prvním fotbalovém hřišti se hrálo až do poloviny r.1976 a nutno říci, že zejména v 60. letech se zde odehrávala na poměry obce výborná kopaná. Mužstvo hrálo po 4 roky 1.B třídu, dorost hrál okresní přebor. K poslední reorganizaci došlo v r. 1991, kdy kromě dvou fotbalových žup na Moravě vznikla i třetí, zvaná SMFŽ, se sídlem v Uherském Hradišti. Od té doby hraje naše 1. mužstvo 1.A třídu, kterou řídí právě zmíněná SMFŽ. Dále máme již 9 let i "B" mužstvo, které hraje okresní přebor a družstvo dorostenců a žáků v okresních soutěžích.
Od roku 1960 se stal vedoucím oddílu kopané a trenérem 1. mužstva Zdeněk Mikulenka, který tuto činnost vykonával nepřetržitě 16 let a v různých funkcích v TJ pracuje dodnes. Ve funkcích předsedů pracovali Ladislav Kunát, František Plšek st. a Alois Pechal. V současné době je předsedou TJ Jiří Janošík. 1. mužstvo kopané vedou Josef Plšek a Josef Sporek. U "B" mužstva působí Vladimír Molej a Alois Pechal, u dorostu Ing. František Trochta a u žáků Jaroslav Skřipka a Stanislav Kurtin.

Významným mezníkem bylo vybudování nového sportovního areálu vedle školy. Výstavba byla zahájena v r.1970, slavnostní otevření proběhlo v červenci 1976. Areál obsahuje moderní travnaté hřiště 100x69 metrů, atletickou dráhu o délce 400 m a některé sektory pro technické disciplíny. V roce 1980 přibyla k areálu pěkná tribuna pro 270 diváků včetně ozvučení a dokončuje se přístavba moderních šaten včetně plynového vytápění. Výstavba si vyžádala stovky hodin brigád, na kterých se podíleli aktivní sportovci a jejich příznivci. Výsledkem tohoto úsilí je moderní sportovní areál, který nám mohou závidět i mnohá města.

V roce 2001 oslavila TJ Horní Lideč 50 let aktivní činnosti.

KONTAKTNÍ ADRESA:

TJ Horní Lideč
Ing. František Trochta
Horní Lideč 84
756 12 Horní Lideč
Česká republika (CZ)

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.hornilidec.cz

AKTUALIZACE: Eliška Černochová (Beskydy-Valašsko) 56, 08.03.2010 v 10:40 hodin
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Březen-na pec si vlezem.
Březen-za kamna vlezem.
Panská láska, ženská chuť a březnové počasí není stálé.
V březnu vítr břízy fouká.
V březnu vítr, v dubnu déšť-pak jistě úrodný rok jest.
Březnové slunce má krátké ruce.
Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.
Studený marec, mokrý máj-bude humno jako ráj.
Jestli březen kožich stáhl, duben rád by po něm sáhl.
Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.
 
24.3.2001: Skončil Summit EU ve Stockholmu, který měl podpořit již dříve vyhlášený cíl Evropské unie, jež chce stát roku 2010 nejdynamičtější ekonomikou světa. Ve skutečnosti se evropští státníci nedokázali dohodnout na urychlení liberalizace v řadě klíčových oblastí.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz