Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Čtvrtek 21. září 2017 (10:37 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Panna
Matouš - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Fousek

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Panna (24.8. - 23.9.)

Panna
Panna
Vládcem tohoto znamení je Merkur. Lidem narozeným v tomto znamení byla dána do vínku chytrost a dovednost. Dokáží brát život z praktické stránky a i když se rádi nechají ochraňovat, dokáží si poradit v každé situaci. Mají trochu sklon k sobeckosti, ale dovedou jej mistrně zakrývat líbivým a mírným vystupováním. Ve společnosti se mnoho neprojevují, stojí většinou tiše opodál, ale je-li to k jejich prospěchu, dovedou výborně naslouchat a tak se stávají vítanými společníky. Své emoce dovedou skrývat, je velice nesnadné vidět je vyvedené z míry. Toto znamení je snad nejvíce zranitelné a nejvíce citlivé. Protože svoje ublížení téměř nedávají najevo, je nutné zachovávat při jednání s nimi jistou obezřetnost. Stejně jako jsou duševně přecitlivělí, mají i určitou fyzickou choulostivost. Neustále trpí představou, že jsou nemocní a nebo alespoň nachlazení. Snad je to dáno tím, že jim chybí opravdová radost ze života. Většině z nich se protiví sporty a tělesná cvičení. Mužům narozeným v tomto znamení je vytýkána určitá zženštilost.Pro jejich praktické založení jsou často vyhledáváni jako rádci a poradci, protože dokáží moudře radit. Mají na vše vnitřní pohled, kterým dokáží vše vidět jasně a střízlivě. Také nikdy nejednají ukvapeně, vždy vše řádně promyslí. Jejich slabinou je snadná ovlivnitelnost ve svých rozhodnutích. V zaměstnání nemají žádné problémy. Jednak zásadně neodporují, nemají konfliktní povahu a jsou přesní, dochvilní a až pedantsky pořádní. Stanou-li se shodou okolností vedoucími, dokáží svým podřízeným ztrpčovat život pedanterií. Pro jejich zdraví je důležitá duševní rovnováha, kterou ale často nedosahují. Trpí proto především poruchami zažívání, žaludečními potížemi a především depresemi. Slavné osobnosti ve znamení Panny: Sophia Lorenová,Goethe, Kardinál Richelieu, Lafayette, Elia Kazan, Greta Garbo, Leonard Berstein, Maurice Chevalier.
DALŠÍ INFORMACE: http://www.horoskopy.cz

Typ záznamu: Znamení zvěrokruhu
AKTUALIZACE: Luděk Šorm (KAM NA PARDUBICKU s.r.o.) 2, 17.11.2000 v 10:53 hodin
Copyright 1998-2017 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Po svatém Matouši, čepici na uši.
Jaké počesí dělá svatý Matouš, takové potrvá čtyři neděle.
Matouše jasný den čtyři týhodni potom jasné předpovídá.
Krásné počasí na svatého Matouše má vydržet ještě čtyři neděle.
Pohoda o svatém Matouši čtyři týdny se neruší.
Je-li na svatého Matouše pěkný den, mají vinaři naději na dobrou sklizeň.
Na svatého Matouše pohoda - vyschne v lese každá kláda.
Po svatém Matouši čepici na uši.
 
21.9.1109: Zavraždění knížete Svatopluka neznámým pachatelem.
21.9.2001: Prezident George Bush pronesl na mimořádném zasedání Kongresu zásadní projev k zákonodárcům a národu. Tématem byl terorismus a americká odpověď na barbarské útoky.
21.9.2001: Mimořádný summit EU v Bruselu, jehož smyslem bylo vyjádření solidarity Spojeným státům. EU se také vyslovila pro schválení konvence o boji proti terorismu na půdě OSN a vyzvala k dosažení vyšší bezpečnost v letecké dopravě.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz