Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Čtvrtek 22. březen 2018 (05:05 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Beran
Leona - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Béďa

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Básnická tvorba

O autorce

Paní Mgr. Irena Kopecká žije v Příboře. Miluje město, ve kterém prožila své dětství i mládí. Verše píše od patnácti let. V r.1975 se stává členkou Klubu mladých autorů v Praze. Klub po roce opouští, Praha je příliš vzdálená a Příbor opustit nechce. Vyučuje v tomto městě 25 let matematiku a chemii na ZŠ. V r.1990 se účastní konkursu na místo ředitele ZŠ npor. Loma. V této funkci působí do r.1994. Pak odchází učit do Kopřivnice na ZŠ Alšova, kde působí dosud.


Její verše vycházely v Učitelských novinách, ve Vlastě, v Pochodni v Hradci Králové, ve zpravodaji Šrámkovy Sobotky, v ČRTU ve Frýdku-Místku, Rozkvětu Novojicka, v Regionu a v současnosti vycházejí v časopisech na Slovensku. Zazněly i v Českém rozhlase. Účastnila se různých literárních soutěží: v Ostravě, Opavě, Frýdku-Místku, v Novém Jičíně, v Nymburku, v Tachově, v Sobotce, za které v Praze získala celou řadu ocenění.


Nesmírně si cení lidové písně, v níž je obrovská moudrost řečená naprosto jednoduše. Jejím nejmilovanějším básníkem je Fráňa Šrámek. Zbožňuje i Seiferta a další naše básníky.


Vydávat knižně své básně začíná v r.1996. Její první zelená básnická sbírka se jmenuje "Strom života." Po ní následuje růžová, lyrická sbírka "Krajiny srdce" s ilustracemi pana Mgr. Zdeňka Babince, žlutá "Zářijová růže" se stejným ilustrátorem, modrá "Pramínky naděje" s ilustrátory panem Mgr. Babincem a panem Mgr.Ladislavem Borákem.


V r. 2001 vydává bílou sbírku "Příbore, lásko má", která vychází za laskavé pomoci celé řady sponzorů u příležitosti 750 let založení města Příbora. Sbírku ilustruje svými barevnými fotografiemi Příbora, jak jej ona vnímá a miluje.


Ze své básnické tvorby uspořádala celou řadu literárně-hudebních večerů v Novém Jičíně, ve Frýdku-Místku, v Kopřivnici, Štramberku a v Příboře.


Dne 9. 12. 2002 připravila spolu s devíti spoluučinkujícími literární večer v Mě Muzeu v Příboře u příležitosti vydání své šesté básnické sbírky "Pavoučci myšlenek".


Autorka získala 1. místo v literární soutěži Pražská inspirace za rok 2002. V současné době pracuje na pohádkách pro děti.


V prosinci 2003 pořádá poetický večer v Příboře a představuje v pořadí sedmou básnickou sbírku pod názvem "Ze rtů píseň stéká".

KONTAKTNÍ ADRESA:

Básnická tvorba
Mgr. Irena Kopecká
Alšova 992
742 58 Příbor
Česká republika (CZ)
tel: (+420) 556 725 520

LOKALIZACE


Typ záznamu: Literatura
AKTUALIZACE: Pavla Veselková (MIC Příbor) 139, 06.04.2005 v 13:36 hodin
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Na Kazimíra pohoda - na kobzole úroda.
 
březen 890: Setkání Svatopluka s Arnulfem v Omuntesperchu.
březen 973: Zřízení pražské diecéze.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz