Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Středa 21. březen 2018 (23:24 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Beran
Radek - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Brix

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Městská turistická trasa IVV MPR Nový Jičín

Trasu jsme zahájili v Informačním centru vyzvednutím záznamníku, zde obdržíme první razítko RADNICE K1. Od IC pokračujeme do náměstí k městské radnici, zde na domě č.p. 29 je umístěna pamětní deska, bysta E. G. Laudona - OPIS - LETOPOČTY K2. Náměstím pokračujeme do ulice Havlíčkovy, projdeme kolem Kina Květen z roku 1930 a pokračujeme ulicí dolů ke křižovatce. Před křižovatkou po pravé straně staneme před Židovskou synagogou - OPIS - LETOPOČTY K3. Na křižovatce se dáme vpravo a po ulici Štefánikově pokračujeme kolem České spořitelny na ulici Dolní brána, po které se dáme vlevo po červené turistické značce, která nás dovede do ulice U Grasmanky a dále k nádraží ČD NJ - město - RAZÍTKO K4. Od ČD pokračujeme kolem autobusového nádraží na kruhový objezd a do ulice Novosady, dále na ulici Nábřežní, po které dojdeme k mostu přes Jičínku. Přejdeme most na ulici Hřbitovní. Asi po 50m odbočíme do ulice Valašská, za penzionem Lamberk pokračujeme uličkou, kterou dojdeme k morové kapličce na Hlinikách - OPIS Z KAMENE DESKY - RAZÍTKO PENZIONU K5 (kaplička i penzion jsou viditelné od mostu přes Jičínku). Od kapličky sejdeme uličkou do ulice Hluboká, která nás vyvede do ulice Bezručovy, po které pokračujeme na kruhový objezd k městské baště na ulici Gen. Hlaďo a přes křižovatku na ulici K Nemocnici. Od pošty pokračujeme do Janáčkových sadů a ke Kostelu Nejsvětější Trojice - OPIS Z TABULE č. 1 Z NAUČNÉ STEZKY K6. Kolem kapličky projdeme Janáčkovými sady vzhůru ke staré hvězdárně na ulici Smetanovy sady. V sadech vyhledáme sousoší J. G. Mendela - OPIS Z TABULE NAUČNÉ STEZKY K7. Smetanovými sady vyjdeme zpět na ulici K Nemocnici. Projdeme do ulice Jiráskovy, kterou pokračujeme na ulici Divadelní a po této dojdeme do ulice Lidická. Zde navštívíme Žerotínský zámek - RAZÍTKO K8.

LOKALIZACE


AKTUALIZACE: 56, 04.03.2004 v 16:16 hodin
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Březen-na pec si vlezem.
Březen-za kamna vlezem.
Panská láska, ženská chuť a březnové počasí není stálé.
V březnu vítr břízy fouká.
V březnu vítr, v dubnu déšť-pak jistě úrodný rok jest.
Březnové slunce má krátké ruce.
Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.
Studený marec, mokrý máj-bude humno jako ráj.
Jestli březen kožich stáhl, duben rád by po něm sáhl.
Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.
 
21.3.2001: Vláda přidělila výstavbu dálnice D47 izraelské společnosti Housing & Constuction Holding Company.
21.3.2001: Česká aerolinie podepsaly dohodu o vstupu do světové letecké aliance SkyTeam.
21.3.2001: Pavel Brychta se stal předsedou Energetického regulačního úřadu po Janě Novotné, která na funkci 1. února rezignovala.
21.3.2001: Vláda rozhodla o propojení úřadů veřejné správy telekomunikační infrastrukturou Českého Telecomu.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz